Jeg vet ikke om Ron Billingslea tar tran, men hvis han gjør det er det kanskje på tide å redusere inntaket.
Det synes som om Ron har vårrengjøring på loft, i kjeller og i skuffer og skap. Resultatet er blitt en endeløs rekke av gamle filmklipp fra hans egen spiller- og coachekarriere. På en døy uke har Ron postet 78 (!) filmklipp på Facebook; klipp som dokumenterer hans opphold i Norge.
Når klippene kommer så ofte og i så store mengder at man ikke rekker å åpne dem før det kommer nye, er det enten jeg som er for gammel og treig eller Ron som er for yr.
Nåvel – Rons interesse for historie, kombinert med Tore Viks lidenskap for Bærum og Jan Korshavns fascinasjon for historie i grått, kan og bør samles og systematiseres. Supplert av historiske godbiter fra alle andre som har vært med siden tidenes morgen.
Da NBBF rundet 25 år i 1993 hadde vi ambisjoner om å lage jubileumsårbok, men det ble aldri det vi tenkte. Neste mulighet kommer i 2018. La oss få det til!